The King of Amazon


Bir Serrasalmus rhombeus Biyotopu.

Biyotop, doğada belli özellikleri ile birbirinden ayrılan yaşam alanlarını belirten bir terimdir. Bu alanları simüle eden çalışmalar, biyotop tasarımları olarak adlandırılırlar. Bu tasarımların en önemli özellikleri; görsellik, tasarım materyalleri ve barındırdıkları canlılar ile bu canlıların ihtiyaçlarını karşılama yönünden doğaya en yakın sistemler olmalarıdır.

Little Canyon


Farklı Bir Iwagumi
Japonca'da "Kaya Formasyonu" anlamına gelen Iwagumi; Japon felsefesi ve bahçe düzenleme sanatında önemli bir yere sahip olup temelde kayaların ön planda olması ve sadeliğiyle öne çıkan bir Aquascaping stilidir. ADist olarak bu stilde de bir tasarımımızın olmasını istememiz üzerine bu tank hayata geçti.

Our Preciousss...


Yüzüklerin Efendisi’nden Bir Hobbit Evi Konsepti

Su altında bir hobbit evi hatta köyü kurmak Batuhan Bayram'ın uzun süreden beri düşündüğü bir şeydi. İlk işimiz yine hem filmden hem de internetteki kaynaklardan hobbit evleri ve köyünün ayrıntılarını incelemek oldu. Bu konuda birçok fotoğraf ve video topladık.

Welcome to Pandora


James Cameron'ın Avatar'ından Pandora Gezegeni

2009 yılı sonunda gösterime giren Avatar filmini çoğumuz biliyoruz. Filmin geçtiği Pandora gezegeni, fantastik yapıları ve olağanüstü orman görüntüleriyle filmi izleyen doğaseverleri mest etmişti. Bizde ADist olarak buradan hareketle Pandora temalı bir tank oluşturmaya karar verdik.

 

Kategoriler

Arşiv